Prawo Nowych Technologii
Myśląc o prawie nowych technologii mam na myśli kompleksową obsługę prawno-podatkową firm korzystających z nowoczesnych technologii, rozwijających lub inwestujących w takie rozwiązania.
Oferta jest skierowana zarówno do podmiotów z branży IT, ale także podmiotów z innych branż, które aktywnie inwestują w nowe technologie. Aby móc zapewnić takie wsparcie ważna jest umiejętność stosowania regulacji prawnych z różnych gałęzi prawa, takich jak własność intelektualna i ochrona technologii, świadczenie usług drogą elektroniczną (handel elektroniczny), prawo telekomunikacyjne (Telco), prawo umów (umowy w gospodarce cyfrowej), prawo instytucji finansowych i usług (płatności) elektronicznych (Fin-tech), zamówień publicznych, a także ochrona konkurencji i konsumenta, danych osobowych prawo cyberprzestępczości (Cyberlaw) czy prawa podatkowego.
Prawo podatkowe to chociażby te rozwiązania, które obniżają koszty pracy (możliwość stosowania 50% kosztów podatkowych) w branży informatycznej czy też ulgi IP Box. Takie kompleksowe umiejętności i podejście pozwalają na przygotowanie i wspieranie innowacyjnych projektów w każdej fazie ich rozwoju. Doradzam zarówno na etapie wdrożenia, zbycia praw lub udzielenia licencji, ale także zakończenia budowy odpowiedniej infrastruktury produkcyjnej i rozpoczęcia sprzedaży produktów wytworzonych według nowej technologii.